bayankuafor

hair,waxing,saç,ağda,sir ağda,agda,kaş,bıyık,makyaj,make up,hair cutting

Sir ağda

Sir ağda:

Sir ağda çok yaygın olarak kullanılan bir ağda yöntemidir.Sir Ağda balmumundan üretilmektedir.Sir Ağda,yüzünüz dahil vücudun tüm bölgelerine uygulanabilen hijyenik bir sistemdir. Tamamen doğal ürünlerden oluşur,içinde hiçbir şeker katkısı yoktur. Şeker içermediği için kıl kökleri beslenmez ve sürekli kullanımda tüylerin zayıflamasını ve azalmasını sağlar. Klasik ağda ise şeker içermektedir. Sir Ağda cilde iyi yapışarak yüzeydeki ölü tabakayı da alır ve peeling etkisi vardır. Ciltte alerjik reaksiyona sebep olmaz ve batıkları engeller.

Isıtılan sıvı durumdaki ağda spatula yardımıyla ,cilt üzerine kıl yönünde sürülür.Bez yada özel kağıt ağdanın üzerine hafif bastılırak yapışması sağlanır.Sonra  kılın   yönüne  karşı (ters yönde) tek bir hareketle, kağıt veya bez le  çekilir.

Aynı anda  büyük miktarda kılın temizlenmesi bakımdan avantajlı bir yöntemdir. Kılın kopması olmaz, kökünden temizlenir.

Kaşlar ve bıyık temizliğinde de kullanılır.İki-sekiz hafta arasında temizlik sağlar.

soldaki resimdeki gibi saydam sade çeşidi yanısıra  pudralı çeşitlerimiz de var

hot-waxwaxing_pot2

Isıtılarak uygulanan sir ağda kaş,bıyık ,yüz ve kol altına spatula ile uygulanır.

Roll-Glide-on-Hot-Wax-by-Waxing-Heaterveet easy wax electrical roll on kit at home leg waxing (4)

Kol ,bacak gibi daha geniş alan için dönen başlıklı kartuş içindeki ağda kullanılır.

NEDEN KILLARDAN-TÜYLERDEN KURTULMALIYIM?
En önemli amaç estetik bir görünümdür. Güzel ve temiz bir görünüm amaçlarız. Kılları aldırmanın hijyenik bir yönü de vardır. Kılların yoğun olduğu bölgelerde bakteriler çoğalarak hoş olmayan kokulara sebep olurlar. Sir Ağda gibi epidermisin ölü tabakasını kaldırarak peeling etkisi olan yöntemler, ciltteki hücreleri canlandırır,cildi tazeler ve yaşlanmayı geciktirir,canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar. Bunun için Sir Ağda ile kıllardan ve tüylerden kurtulmalıyız.

Batık Nedir? Sir Ağda’nın Bu Konuda Yararı Var Mıdır?
Büyüyen kalın derinin üst tabakasını aşamayıp deri içinde büyümesi sebebiyle oluşan bir cilt problemidir. Batık olan bölge kızarır ve ele pütür şeklinde gelir. Sir Ağda, derinin üst tabakasındaki ölü hücreleri temizleyerek ve kılları zayıflatarak batık oluşma ihtimalini azaltır.

Sir ağdanın sağlık yönünden bir sakıncası var mı

Ağda yapılacak cildin sağlam olması gerekir. Güneş yanığı, deride kesik, yara, çatlak varsa, çeşitli deri hastalıkları varsa ağda yapılmaz. Dermatolojik tedavi görüyorsanız veya şeker hastalığınız varsa sir ağda kullanımı için doktorunuza danışınız. Çok yaşlı ve derisi gevşek yapıda olan kişilerde sir ağda önerilmez.

Sir ağda yaptırıyorsam arada bir klasik ağda yaptırmamın bir sakıncası var mı
Şeker bazlı ağdalar, sir ağda tarafından güçsüzleştirilen kıl köklerini şekerle besleyerek tekrar güçlendirmektedir. Bu nedenle arada bir klasik ağda yapılmasını önermiyoruz.

Regl döneminde sir ağda yaptırmamın bir sakıncası var mı
Regl (adet) döneminde vücutta hafif ödem olur. Bundan dolayı ağda biraz daha ağrılı olabilir. Regl döneminden üç gün sonra ağda yaptırmanızı öneririz.

Ağdadan sonra duş yapmalı mıyım
Buna gerek yoktur. Ağdanın içinde cildinize zarar verecek, kirlilik yaratacak veya rahatsızlık yapacak bir madde yoktur (klasik ağda şeker içerdiği için uygulamadan sonra yapış yapışlık hissi vererek rahatsız etmektedir). Ayrıca ağdadan sonra uygulanan Biorender cilt temizleme yağının bebe yağına benzer bir formülü vardır ve cildinize iyi gelir. Ağdadan sonra iki saat boyunca duş yapmamanızı öneriyoruz.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: