bayankuafor

hair,waxing,saç,ağda,sir ağda,agda,kaş,bıyık,makyaj,make up,hair cutting

Makyaj

Kuaför Kübra 15 yıllıkmesleki deneyimi ile gündelik ve özel günlerinizinde hizmetinizde.

Göz Makyajı Nasıl Yapılır

a-     Tek renk sür geç yöntemi , eyeliner ve bol Rimel uygula. Allık tonunu kendi ten rengine uygun tonda sür ve kırmızı ruj kombinesi her dönem geçerli olmakla birlikte 2011 yılının da modasıdır. Dizilerde göreceğiniz gibi son dönemlerin tarz makyajlarındandır.

b-     Bir renk belirle örneğin altın kahve altın sarısına yakın bir renk olsun. Bunu göz kapağına sür ve siyah farı göz kapağının sonundan itibaren gözün ortasına gelecek şekilde V çizerek sür. Daha sonra yumuşak uçlu bir fırça ile dağıt. Bol rimel , Allık ve rujla tamamla.

c-     Göz kapağını aydınlat ve göz çukurunu siyah bir far ile ters C şeklinde sür sonra yine bir fırça yardımıyla kaşına doğru dağıt ve göz kapağına açık renk bir far kulan. Yalnız bu yöntemi uygulamanız için göz kapağınızın geniş olması gerekir buna da dikkat et. Ruj seçimi sana kalmış ama açık renkler tercih olabilir.

Göz Rengine Göre Makyaj

Göz Renginiz;

MAVİ VE GRİ İSE

Mavi, pembe, leylak, gri, bordo vb renkler.

KAHVERENGİ, ELA ; Sarı, bej, kahve tonları, şeftali, kayısı, gri, bordo vb. renkler

YEŞİL; Sarı – yeşil tonları, mercan, şeftali, kahverengi, lacivert, mor…

Smokey Makyaj:

Smokey Makyaj dumanlı göz makyajı demektir. Gözlerinize daha çekici ve anlamlı bir hava katar smokey makyaj. Özel günlerinizde ya da gelin makyajı olarak kullanabilirsiniz.

Smokey Makyaj Nasıl Yapılır

Gayet basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Adım adım smokey makyaj Yapılışı

1- Yüz hatlarınıza kapatıcılarınızı uygulayın ( fondöten, pudra )

2- Siyah göz kalemini gelişi güzel sürün ve bir fırça ile göz kapağınıza doğru dağıtın.

3- Altın sarısı ve kahverengi bir farı göz kapağınızın bir üstüne çok da yukarı taşırmadan sürün.

4- Bol Rimel kullanın, takma kirpik de kullanilirsiniz.

5- Kahve tonları allık ve ruj ile smokey makyajınız tamam.

Son zamanların gözde makyaj trendi smokey makyaj modelleri ;

smokey-makyaj-3-227x300 (1)smokey-makyaj-300x1992-_5777882

2.MODEL:

3-Chanel-Spring-2013-makeup-3

3.MODEL:

4-Chanel-Spring-2013-makeup-4

4.MODEL:

5-Chanel-Spring-2013-makeup-2

5.MODEL:

6-Chanel-Spring-2013-makeup

6.MODEL:

7-F1-rench-Make-Up

7. MODEL:

KAS MODELLERINDEN

8. MODEL:

5-

9. model

9-tea-pink-eye-makeup-lips

10. model:

10-teal-eye-makeup-dark-pink-lips

11. model:

11-smokey-eye-makeup-nude-lips

12. model:

12-makeup-021010-side2

13.model:

bayan kuafor

14. model:

1----lip-loss

MAKYAJ TEKNİKLERİ

Öncelikle makyaj teknikleri denilince akla ilk gelen vazgeçilmez beşlidir.yani fondöten, pudra, allık, rimel ve ruj.Ancak iş bunlarla bitmemektedir teknik demek yüz şekline göre yapılan ve yüzdeki önemli noktaları ortaya çıkartmaktır.Cilt rengine ve tipine uygun fondoten,pudra ile kapatılmış bir cilt boyanmaya hazır tual gibidir.Asıl teknik bu noktadan sonra başlar, yüz şekli,göz şekli,dudakların şekli baz alınarak makyaj uygulanmaya başlanmalıdır.Buna göre sıralamamız

1)Yüz şekline göre makyaj

2)Göz şekline göre makyaj

3)Dudakların şekline göre makyaj olmalıdır.

1)YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ.

Işığı yüzde iyi kullanmak gereklidir,yüz şekline göre yapılacak açıklı ve koyulu vuruşlar istediğimiz yüz şeklini yakalamamızı sağlayacatır.

OVAL YÜZ

 

 


İdeal yüz şekli olarak benimsenen oval yüz, yanaklarda genişleyip, çenede incelen yüz şeklidir. Oval yüz için düzeltme gerektirmeyen tek yüz şeklidir diyebiliriz ve diğer yüz şekillerine yapılan tüm müdahaleler, yüzü ovale yaklaştırmak içindir. Bu yüz şeklinde makyaj yaparken dikkat edilmesi gereken tek husus köşeli çizgilerden kaçınmaktır ve çizgiler olabildiğince yuvarlak uygulanmalıdır.

Açık ve koyu renkler nasıl kullanılacağını öğrenerek yüzünüzde ön planaçıkmasını istediğiniz yerleri belirginleştirebilir veya hiç olmasaydı dediğiniz yerlerden dikkati uzaklaştırabilirsiniz. Oval yüz “ideal” yüz şeklidir. Açık ve koyu tonlarda kozmetik ürünlerini kullanarak oval yüz şekline sahip olabilirsiniz. Yüz şekliniz ne olursa olsun, sizde en iyi duracak uygulamayı bilmek önemlidir.

YUVARLAK YÜZ

Yuvarlak yüzlerde daha anlamlı bir makyaj elde etmek için yüzün dış bölümlerine mutlaka müdahale edilmelidir. Özellikle çene ve elmacık kemikleri belirgin hale getirilmelidir. Bu tür işlemleri yapabilmek için cilt rengine uygun açık ve koyu olmak üzere iki fondotene ihtiyaç vardır. Yüze ten rengine uygun fondöten uygulandıktan sonra baz fondötenin 1,5 – 2 ton koyusu ile geriye çekmek, görüntüsünü yumuşatmak istediğimiz kısımlar gölgelenir. Yüzün üst bölümünde, kulak kenarından başlayarak alnın iki tarafına gölgelemeler yapılır. Alt kısımda ise, kulağın yüze bitişik olan üst bölümünden çeneye kavisli gölge yapılır. Sonraki aşamada kulak memesinden başlayarak, yanak çukurundan buruna doğru kavisli bir gölge yapılır. Bu işlem elmacık kemiklerini belirginleştirerek yüze daha anlamlı bir ifade katacaktır. Yuvarlak yüzlerde allık elmacık kemiği üzerinden yanlarda gözün dış ucuna doğru, aşağı bölümde ise yanak çukurunda bir üçgen oluşturacak şekilde sürülür. Yuvarlak yüzlerde dikkatin orta bölüme çekilmesi gerektiği için ruj canlı sürülmelidir. Ayrıca, kaşlar ve gözler çekik boyanmalıdır.

Şakaklara ve yüzünüzün  alt kısmına daha koyu renk fondoten uygulayarak ve çene çizgisinin hemen altına bronzlaştırıcı pudra sürerek yüzünüzün daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz

 

KARE YÜZ

Kare yüzlerde yüze daha yumuşak bir ifade vermek ve yüze sertlik katan açıları ortadan kaldırmak için dikkat yüzün orta bölümüne çekilmeli ve bunun için de canlı renkler kullanılması gerekmektedir. Öncelikle yüze ten rengine uygun bir fondoten uygulanır. Yüzün üst bölümünde 1- 2 ton koyu diğer fondöten kullanılarak saç diplerinden başlayarak, şakaklara doğru kavisli bir gölge yapılır. Daha sonraki alt bölümde ise kulağın üst kısmından, çeneye doğru inen yay şeklinde gölge yapılmalıdır. Çeneye aydınlatıcı tatbik edilir. Ayrıca, gözün dış kısmına ve uç yanak kemiği üzerine de aydınlatıcı sürülür. Dudaklar canlı boyanır ve allık yuvarlak yüzlerdeki gibi üçgen şeklinde uygulanır.

Kare görünümü yumuşatmak için elmacık kemiklerini vurgulamak gereklidir. Çizgileri yumuşatmak için çenenin dış kısmına koyu renk fondoten uygulayın ve böylelikle bu bölgelerin daha az görünür olmasını sağlayın. Yüzün dört köşesine daha koyu renk fondöten uygulayın. Bu uygulama, köşeleri daha kıvrımlı yapar.

UZUN YÜZ

Uzun Yüzlerde daha canlı ve derin bir ifade elde etmek için yapılacak işlemin yüzdeki düz görüntünün giderilmesine yönelik olması gerekmektedir. Yüzdeki uzunluk alın yada çene bölümünün genişliği yada burun dudak arasının genişliğinden kaynaklanabilir. Bu bölümlerin daha az dikkat çekmesi için doğru bir gölgeleme yapılarak geri çekilmesi gerekmektedir. Her zaman olduğu gibi yüze ten rengine uygun fondöten uygulanır. Özellikle alın ve çene bölümü yatay bir şekilde 1-2 ton koyu fondöten kullanılarak gölgelenir. Allık elmacık kemiği üzerinden kulağa doğru yatay bir şekilde sürülür.
Kaşlar, gözler ve dudakların yatay byanması daha iyi sonuç verecektir. Ayrıca alın üzerine bırakılan perçem ve kaküller de uzun yüzlerde hoş bir ifade oluşmasına yardımcı olacaktır. Uzun yüzlerde boyama ve gölgeleme işlemlerinin genellikle yatay uygulanmasının sebebi yüze enine doğru çekilmiş bir görüntü vermek içindir.

Dar bir yüzün daha geniş ve orantılı görünümesi için, göz yuvarlağının dış köşesinde duracak şekilde, yüzün dış köşesinden burna doğru allık uygulayın.

Yüzün iç kısımlarına koyu renk fondoten sürmemeye özen gösterin, aksi takdirde yüzün darlığı daha çok ön plana çıkar.

ÜÇGEN YÜZLER

Düz Üçgen Yüz: Düz üçgen yüzlerde alın bölümü dar, çene bölümü geniştir. Dolayısı ile alın bölümünü ortaya çıkarmak için açık renk fondöten kullanarak aydınlatmalı alın bölümü aydınlatılırken özellikle göz kenarları ve şakaklar da unutulmamalıdır. Çene bölümünü geri çekmek için koyu renk fondöten kullanarak gölgelemeliyiz. Koyu fondöten ile tam kulak altından aşağı çeneye inilerek ve yanak çukuruna doğru gölgeleme yapılır.Gölgeler çene altından boyna doğru devam edip iyice dağıtılmalıdır. Allık elmacık kemiği üzerine yuvarlak bir şekilde uygulanır. Kesinlikle köşeli hatlar yapılmamalıdır. Alın dar olduğu için kaşlar ve gözler birbirine uzak ifade verilecek şekilde boyanır.

Koyu renk fondöteni çenenize uygularak yüzünüzü daha kısa gösterebilir, şakaklarınıza uygulayarak da odağı yüzünüzün ortasında oplayabilirsiniz. Denge ve derinlik sağlamak için çene çizgisi boyunca açık renk fondöten uygulayın.

TERS ÜÇGEN YÜZ:

Bu yüz şeklinde alın bölümü geniş,çene bölümü dardır. Dolayısı ile alın bölümünün daraltılıp ki bunu 1-2 ton koyu renk fondöten kullanarak gölgeleme işlemi ile yapabiliriz, çene kemiklerinin daha belirgin hale getirilmesi gerekmektedir. Belirgin hale getirmek istediğimiz bölümler için de açık renk fondöten yardımı ile aydınlatma işlemi yapabiliriz. Alın koyu renk fondöten ile her iki yanına gölgeleme yapılarak daraltıldıktan sonra belirgin ve göze çarpan görüntüsü dengelenmiş olur. Ardından açık renk fondöten ile kulak memesinden yanak çukuru ve çeneye doğru aydınlatma işlemi yapılır ki, böylece dar olan çene daha belirgin bir hal alır. Alın geniş olduğu için gözler ve kaşlar birbirine yakın ifade verecek şekilde boyanır. Allık elmacık kemiği üzerinden ve gözün uç bölümüne doğru elips şeklinde uygulanır,

KÖŞLİ YÜZ:

Köşeli yüzlerde kare yüzlerdekine benzer sert ve açılı bir ifade vardır. Yüze daha derin ve yumuşak bir ifade vermek için kemikli bölümlerin geri plana çekilmesi gerekir. Bunun için koyu renk fondöten kullanılarak gölgeleme yapılır. Ortaya çıkması istenen kısımlar ise açık renk fondöten kullanılarak aydınlatılır. Kaşlara yuvarlak bir form verilmesi yüzü yumuşatacaktır. Ruj kullanımında alt dudak daha ensiz, üst dudak ise daha dolgun gözükecek şekilde boyanır. Allık elmacık kemiği üzerine yuvarlak tatbik edilir. Köşeli yüzlerde elmacık kemikleri çıkık ise gölgeleme yapılarak daha yumuşak bir ifade verilebilinir.

Yüz şekline göre makyaj yapmak profyonel makyözlerin işi olsada,size önerim kendi yüz şeklinize uygun makyaj yaparsanız harikalar yaratabilirsiniz.Yeterki ışığı yüz şeklinize uygun yansıtıp,gölgelendirmelerinizi iyi yapın.

MAKYAJ YAPMANIN SIRLARI.

Fondoten,pudra,allık,ve ruju doğru uygulama teknikleri nelerdir?Renk seçiminde nelere dikkat ermek gerekir?şimdi bu sırları sizinle paylaşacağım.

FONDOTEN.

Fondöten,cildinize pürüzsüzlük sağlayan en önemli bir malzemedir ve yüzünüzü makyaja hazırlar.O yüzden fondöten şeçimi çok önemlidir.Kullanacağınız fondöten cilt tipinize ve renginize uygun olmalıdır.Cilt tonunuzdan ne çok açık,çok koyu olmamasına dikkat etmelisiniz.Fondöteninizi temizlenmiş ve nemlenmiş bir cilde sürmeyi sakın unutmayın.

UYGULAMA:

Kompakt fondöten dışında tüm fondötenleri sürerken parmak uçlarınızı kullanın. Elin ısısı fondötenin akıcılığını artırdığı için hem cilde yedirmek daha kolay olur hem de dayanıklılığı artar. En önemlisi daha doğal bir görünüm sağlar.
Fondöteni alnınıza, burnunuza, yanaklarınıza ve çenenize benek benek sürün. Az miktar ile başlayın, gerekirse ilave edersiniz. Çok fazla miktar, sürülmeyi zorlaştıracağı gibi maske etkisi de yaratır.
Cildinize parmaklarınızla basınç uygulayarak ortadan kenarlara doğru tüm yüzünüze yayın. Boyun ve kulaklara doğru rengi iyice yedirin.
Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da ( kirpiklere değmeden ) sürün.
Profesyonel bir sonuç istiyorsanız, nemli bir sünger ile yüzün dışına doğru fondötenin üzerinden geçin.
Diğer uygulamalara geçmeden önce fondötenin cildinize iyice oturması için bir süre bekleyin.

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: